Thursday 29 December 2011

MARI MENGENAL JENIS-JENIS KENDERAAN UDARA




 JENIS-JENIS KENDERAAN UDARA


Helikopter




Kapal Terbang



Jet




Belon Panas



Roket



PELAN KENDERAAN UDARA



Pelan Kapal Terbang


Pelan Roket



MARI MEWARNA


Mewarna lukisan kapal terbang mengikut kreativiti sendiri


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SLOT SATU WAKTU



PERSEDIAAN MENGAJAR SLOT SATU WAKTU
PENGAJARAN SECARA KELAS

Nama Kelas : Tabika Perpaduan Apartment Presint 16
Bilangan Kanak-kanak : 25 orang Umur :  5 & 6 tahun
Tarikh/Hari : 30 JUN 2010 / Khamis Masa :  9.50-10.20 pagi
 (30 minit)

Tunjang : Sains Teknologi ( awal sains )
ST2.0 Kemahiran saintifik

Standard Kandungan : ST2.1 Membuat pemerhatian ke atas objek dan
fenomena alam di persekitaran.

Standard Pembelajaran : ST2.1.6 Memerhati dan mengenal pasti bentuk-
bentuk di persekitaran.
  
Aktiviti : Aktiviti Kelas
Tema : Kenderaan
Subtema : Kenderaan Di Udara
Fokus MI : Kecerdasan Intrapersonal, interpersonal
KBKK : Menjana Idea
Objektif : Pada akhir P&P murid dapat:/-



- Menyatakan jenis-jenis  kenderan udara   
Pengetahuan Sedia Ada : -Murid pernah melihat dan menaiki kenderaan udara
 
Penerapan Nilai : Berdikari, Bertganggungjawab, Kerajinan, Kasih
sayang.
Bahan/BBM : Tayangan slide, Model kenderaan udara
Penggabungjalinan : BM1.1 Mendengar penuh perhatian
PFK 1.2 Melakukan kemahiran motor halus







LANGKAH
ISI PELAJARAN
AKTIVITI/
STRATEGI
SUMBER/BBM
CATATAN

Set Induksi
(3 Minit)

Tayangan slide

Guru menunjukkan tayangan slide  sambil menerangkan tentang kenderaan udara dan fungsi-fungsinya

Tayangan slide

Kesepaduan
BM 1.1
Mendengar dengan penuh perhatian

Langkah 1
(5 Minit)

Soaljawab:-
Apa perasaan adik-adik apabila melihat model kenderaan udara tersebut?


Siapa bercita-cita untuk menjadi seorang juruterbang?

Guru bersoaljawab bersama murid-murid dan menyatakan perasaan mereka apabila melihat model kenderaan udara tersebut.

Murid-murid berkongsi cita-cita mereka kepada guru dan rakan-rakan

Gambar Kenderaan Udara

KBKK
Merangsang pertuturan melalui soaljawab

Langkah 2
(10 Minit)

Menjalankan aktiviti

  1. Guru menyediakan pelbagai jenis kenderaan udara
  2. Murid-murid mewarnakan gambar cth:/ kapal terbang, Helikopter


Lermbaran kerja

NILAI
Berdikari, bertanggungjawab

Langkah 3
(10 Minit)

Peneguhan

  1. Murid menunjukkan kepada guru dan rakan-rakan gambar kenderaan yang telah mereka warnakan.




  1. Guru memuji dan memberi galakan kepada murid-murid supaya belajar bersungguh-sungguh untuk mencapai cita-cita yang mereka impikan.

NILAI
Rajin

Penutup
(2 Minit)

Penilaian

  • Guru memberi tepukan bersama kanak-kanak dan menunjukkan semula tayangan slide kenderaan udara tersebut.

Refleksi

Murid-murid menunjukkan minat yang begitu mendalam terhadap aktiviti P&P guru pada hari ini malah mereka lebih bersemangat menanam cita-cita ingin menjadi seorang yang berjaya menyumbang kepada kesejahteraan Negara.