JENIS-JENIS KENDERAAN UDARA
Helikopter |
Kapal Terbang |
Jet |
Belon Panas |
Roket |
PELAN KENDERAAN UDARA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SLOT SATU WAKTU
PERSEDIAAN MENGAJAR SLOT SATU WAKTU
PENGAJARAN SECARA KELAS
Nama Kelas : Tabika Perpaduan Apartment Presint 16
Bilangan Kanak-kanak : 25 orang Umur : 5 & 6 tahun
Tarikh/Hari : 30 JUN 2010 / Khamis Masa : 9.50-10.20 pagi
(30 minit)
Tunjang : Sains Teknologi ( awal sains )
ST2.0 Kemahiran saintifik
Standard Kandungan : ST2.1 Membuat pemerhatian ke atas objek dan
fenomena alam di persekitaran.
Standard Pembelajaran : ST2.1.6 Memerhati dan mengenal pasti bentuk-
bentuk di persekitaran.
Aktiviti : Aktiviti Kelas
Tema : Kenderaan
Subtema : Kenderaan Di Udara
Fokus MI : Kecerdasan Intrapersonal, interpersonal
KBKK : Menjana Idea
Objektif : Pada akhir P&P murid dapat:/-
Pengetahuan Sedia Ada : -Murid pernah melihat dan menaiki kenderaan udara
Penerapan Nilai : Berdikari, Bertganggungjawab, Kerajinan, Kasih
sayang.
Bahan/BBM : Tayangan slide, Model kenderaan udara
Penggabungjalinan : BM1.1 Mendengar penuh perhatian
PFK 1.2 Melakukan kemahiran motor halus
PENGAJARAN SECARA KELAS
Nama Kelas : Tabika Perpaduan Apartment Presint 16
Bilangan Kanak-kanak : 25 orang Umur : 5 & 6 tahun
Tarikh/Hari : 30 JUN 2010 / Khamis Masa : 9.50-10.20 pagi
(30 minit)
Tunjang : Sains Teknologi ( awal sains )
ST2.0 Kemahiran saintifik
Standard Kandungan : ST2.1 Membuat pemerhatian ke atas objek dan
fenomena alam di persekitaran.
Standard Pembelajaran : ST2.1.6 Memerhati dan mengenal pasti bentuk-
bentuk di persekitaran.
Aktiviti : Aktiviti Kelas
Tema : Kenderaan
Subtema : Kenderaan Di Udara
Fokus MI : Kecerdasan Intrapersonal, interpersonal
KBKK : Menjana Idea
Objektif : Pada akhir P&P murid dapat:/-
- Menyatakan jenis-jenis kenderan udara
Penerapan Nilai : Berdikari, Bertganggungjawab, Kerajinan, Kasih
sayang.
Bahan/BBM : Tayangan slide, Model kenderaan udara
Penggabungjalinan : BM1.1 Mendengar penuh perhatian
PFK 1.2 Melakukan kemahiran motor halus
LANGKAH | ISI PELAJARAN | AKTIVITI/ STRATEGI | SUMBER/BBM | CATATAN |
Set Induksi (3 Minit) | Tayangan slide | Guru menunjukkan tayangan slide sambil menerangkan tentang kenderaan udara dan fungsi-fungsinya | Tayangan slide | Kesepaduan BM 1.1 Mendengar dengan penuh perhatian |
Langkah 1 (5 Minit) | Soaljawab:- Apa perasaan adik-adik apabila melihat model kenderaan udara tersebut? Siapa bercita-cita untuk menjadi seorang juruterbang? | Guru bersoaljawab bersama murid-murid dan menyatakan perasaan mereka apabila melihat model kenderaan udara tersebut. Murid-murid berkongsi cita-cita mereka kepada guru dan rakan-rakan | Gambar Kenderaan Udara | KBKK Merangsang pertuturan melalui soaljawab |
Langkah 2 (10 Minit) | Menjalankan aktiviti |
| Lermbaran kerja | NILAI Berdikari, bertanggungjawab |
Langkah 3 (10 Minit) | Peneguhan |
| NILAI Rajin | |
Penutup (2 Minit) | Penilaian |
| ||
Refleksi | Murid-murid menunjukkan minat yang begitu mendalam terhadap aktiviti P&P guru pada hari ini malah mereka lebih bersemangat menanam cita-cita ingin menjadi seorang yang berjaya menyumbang kepada kesejahteraan Negara. |